Near East University

Solar Racing Team

Güneş Panelleri

Güneş panelleri, güneş radyasyonlarını emerek onları elektrik enerjisine dönüştürür. Güneş panelleri petrol vb. zararlı maddelerden kullanan araç ve makinelerden oluşan gazın çevreyi kirletmesini engellemek için kullanılmaktadır. Güneş panelleri, ihtiyacımız olan enerjiyi çevreye zarar vermeden kullanmamızı sağlamaktadır.

Her şey …

Yeni Antenimiz

Arabadaki güneş panellerinin ve pillerin gerçek zamanlı durumunu yansıtan verileri izlemek, kaydetmek ve iletmek için bir telemetri sistemi geliştirdik. Gerçek zamanlı veriler, destek ekibinin optimize edilmiş bir yarış stratejisi geliştirmesine yardımcı oluyor ve izlenen veriler bir sorun çıkacaksa bunu önceden …

Bitiş Çizgisine Doğru!!

Ekip iyi hissediyor ve yarışın son günü için hazlanmakta. Güneş enerjili aracımızı şarj etmek için saat 5:30 da uyandık. Hava pek güzel olmasa da güneş panellerimiz işlerini gayet güzel yaptı.

To the Finish Line!!

Günün ilk etabı olan Swellendam’dan Caledon’a 105km’lik bir mesafeye saat …

Sakin Bir Gün

Sedgefield’da güneşli bir sabah. Dünden beri arabayı fazla kullanmadık, akülerimizin % 80’i doluydu. Pillerimizi tam şarj etmek için saat 5:30’da uyandık, sabah güneşi işini harika yapıyor. Aracı şarj ederken Ra27‘ye yeni lastikler taktık ve güneş panellerini sürekli nemlendirdik.

Calm Day

Bu …