Güneş Enerjili Araç Yarışı İçin Pilotumuz Hazır

10 kişilik bir grubu deniz aşırı bir etkinliğe çıkarmak her zaman kolay değildir. Uçak biletleri, otel rezervasyonları, pasaportların hazırlanması… Yunan filozofu Heraclitus’un dediği gibi her zaman beklenmeyeni bekliyoruz.

Lefkoşa’dan İstanbul’a uçuş 1 saat 15 dakika sürdü. Havaalanında Johannesburg’a giden uçak için 3 saat bekledikten sonra 10 saatlik Johannesburg uçuşunu atlattık. Yorulmuştuk ama 9’umuz pasaport kontrolünü sorunsuzca geçinceye kadar her şey yolunda gidiyordu, ta ki ana pilotumuz pasaport kontrolünde takılana kadar. Güney Afrika Cumhuriyeti, bir yıl önce pasaportlarda el yazısı varsa resmi bir damga ve imza olsa bile sizi ülkeye kabul etmeyecekleri bir yasa çıkardı. Maalesef şoförümüz Güney Afrika’ya gelmeden önce pasaportunu damga ve imza ile uzatmıştı.

Her ne kadar etkinlik organizatörleri ve biz pek çok insanla konuşsak da memurlar hiçbir şey yapamayacaklarını ve pilotumuzu sınır dışı ettiklerini söylediler. Bu yüzden pilotumuz tüm uçuşlara tekrar katlanarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine geri döndü. Neyse ki iyi olan pilotumuz evinde bir gece bile uyumadan pasaportunu yeniledi ve tekrardan onca yolu uçarak bize katılmayı başardı. Ekibimizde bu kadar sadık üyeler olduğu için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Sana çok teşekkür ediyoruz Burçin!!

Bir cevap yazın