Sakin Bir Gün

Sedgefield’da güneşli bir sabah. Dünden beri arabayı fazla kullanmadık, akülerimizin % 80’i doluydu. Pillerimizi tam şarj etmek için saat 5:30’da uyandık, sabah güneşi işini harika yapıyor. Aracı şarj ederken Ra27‘ye yeni lastikler taktık ve güneş panellerini sürekli nemlendirdik.

Calm Day

Bu etapta ilk rotamız 74km uzunluğundaki Sedgefield’den Mosselbay’a kadardı. Yolun bu bölümünde ortalama hızı 60km/s civarında tutmayı planladık. Hava bulutluydu, bu yüzden akülerimize çok fazla bağlı kaldık.

Kontrol noktasında, köpekbalıklarını öldürmeme konusunda halkın bilinçlendirilmesi için köpekbalıklarını koruma etkinliğinde bile yer aldık.

Save Shark Event

Bu tur, 30 km de olsa, şehrin içindeki bir yoldan geçeceğimizden sürekli dur kalk yapmamız gerekecekti. Bu yüzden herhangi bir tur daha yapmamaya karar verdik ve 30 dakikalık kontrol noktasından sonra Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üçüncü en eski kasabası Swellendam’a doğru yola çıktık.

Calm Day

Rotanın ikinci aşamasında yol inişli çıkışlı olsa da yolun zemini kaliteliydi ve hava güzelleşiyordu. Sasol Solar Challenge‘ın kurallarına göre bir araç en fazla 2 saat sürülmeli ve sürücü 30 dakika boyunca dinlenmeliydi. Biz de bu kurala uyduk ve bitiş çizgisine 60km kala sürücümüz dinlenmek için durdu. Biz de bu sırada aracın bataryalarını neredeyse tam dolu olacak şekilde şarj ettik. Son 60km’yi ortalama 75 km/s ile sürerek bitiş çizgisine ulaştık.

Günün sonunda RA27, 2014 yılında aynı yarışta RA25‘in katettiği mesafenin iki katını katederek 1412km yol gitmiş oldu.

Bir cevap yazın