Güneş Panelleri

Güneş panelleri, güneş radyasyonlarını emerek onları elektrik enerjisine dönüştürür. Güneş panelleri petrol vb. zararlı maddelerden kullanan araç ve makinelerden oluşan gazın çevreyi kirletmesini engellemek için kullanılmaktadır. Güneş panelleri, ihtiyacımız olan enerjiyi çevreye zarar vermeden kullanmamızı sağlamaktadır.

Her şey gibi güneş panellerinin de artıları ve eksileri vardır. En büyük artılarından biri çevreye zarar vermemesi ve enerjisini güneşten aldığı için bir şeyleri şarj etmek istediğimizde her seferinde para harcamanız gerekmemektedir. Güneş panelini ve enerjiyi depolamanızı sağlayan malzemeleri alıp kurulum işlemlerini yaptıktan sonra güneş panellerinizi bedava enerji için kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer eksilerinden bahsedersek akla gelen ilk şey “yağmurlu bir bölgede yaşıyorsam ne olacak” sorusudur. Ne yazıkki böyle bir durumda güneş panellerinizi enerji depolamak için kullanamayacaksınız. Aynı zamanda güneş panelleri gece de kullanılamamaktadır.

Söylediğimiz gibi bizim arabamızda güneş panellerini kullanma sebebimiz doğayı korumak ve güneş enerjisini daha verimli kullanmaya çalışmak. Arabamızda, 412 pili şarj etmek için 392 adet güneş paneli bulunmaktadır. Bu paneller arabamızı güneşli bir günde 2-3 saatte 0 dan %100′ e şarj etmektedir.

Bir cevap yazın